Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ ПРАЦІВНИКІВ ЕКСТРЕНОЇ ДОПОМОГИ НАВЧАЮТЬ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ

На базі Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф активно працює навчально-тренувальний відділ, що займається підготовкою фахівців з надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях

Під час підготовки медичних працівників активно застосовуються симуляційні тренінги з використанням різних пристроїв, манекенів і фантомів. Симуляційне навчання та відпрацювання навичок на манекенах максимально готує медпрацівника до реальної клінічної практики, що підвищує якість надання догоспітальної медичної допомоги та знижує кількість професійних помилок.

Для того, щоб краще навчати інших, інструктори навчально-тренувального відділу самі постійно підвищують свій фах. Так, у 2019 році вони отримали міжнародні сертифікати від Європейської ради реанімації.

Важливу роль у підвищенні професійної кваліфікації працівників Центру відведено проведенню щорічних змагань бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Спадщанські медичні ралі», команда-переможець яких бере участь у престижних Всеукраїнських змаганнях.

Наприклад, у лютому 2019 року на ІV Міжнародному зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги «Кременецьке медичне ралі-2019» бригада Центру у складі працівників Роменської станції Е(Ш)МД здобула перше місце серед 26 команд, у червні 2019 року на Всеукраїнських змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Закарпатські медичні ралі-2019» команда Центру здобула почесне, друге місце.

Усього у 2019 році навчено 7915 осіб, серед яких: 501 лікар, 1890 фельдшерів, 815 медичних сестер, 485 поліцейських, 524 вчителі, 2932 учні, 527 інших осіб.