Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМЩИНУ ВІДВІДУЮТЬ ДИПЛОМАТИ ПОСОЛЬСТВ КРАЇН – ЧЛЕНІВ ЄС В УКРАЇНІ

Делегація дипломатів посольств країн – членів Європейського Союзу в Україні на чолі з керівником відділу політики Фабіо ДЕЛЛА П’ЯЦЦА та радником з політичних питань Представництва ЄС Рікарда БАРКЕЛІНА зустрілася з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ та головою обласної ради Володимиром ТОКАРЕМ

Вітаючи дипломатів з країн ЄС, Микола Клочко подякував їм за увагу до Сумщини, яка є дуже важливою з точки зору європейської безпеки, зважаючи на прикордонний статус нашої області з країною-агресором та наявності правового режиму воєнного стану.

А Володимир Токар додав: «Ваші візити є дуже важливими, вони демонструють громадянам небайдужість європейської громадськості до ситуації в Україні. Сумська область як прикордонній регіон завжди на варті спокою нашої країни».

За словами Миколи Клочка, розрив зв’язків із Росією спричиняє певні негаразди для економіки особливо восьми прикордонних районів області. Але поступово Сумщина переорієнтовується на ринки ЄС.

«На території області активно йде процес децентралізації і ми займаємо 6-8 місця у рейтингах ОТГ Мінрегіону. І окрема подяка за допомогу в розвитку громад саме європейським структурам, зокрема Проекту «U-LEAD з Європою», – говорив Микола Клочко.

Очільник області, відповідаючи на запитання іноземних дипломатів, наголосив, що введення режиму воєнного стану практично не вплинуло на соціально-економічне та політичне становище регіону, ситуація на Сумщині стабільна та контрольована, створена обласна Рада оборони.

«Нещодавно ми з Володимиром Токарем звернулися до іноземних інвесторів, які працюють на території області із запевненням, що введення воєнного стану має тимчасовий характер і жодним чином не вплине на їх діяльність», – зазначив Микола Клочко.