Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ОПЕРАТИВНОГО РЕЗЕРВУ ПЕРШОЇ ЧЕРГИ У НАВЧАЛЬНИХ ЦЕНТРАХ

Добігають кінця збори резервістів першої черги, що розпочались із введенням воєнного стану

Зазначені заходи тривають в рамках масштабної підготовки держави в умовах воєнного стану до готовності діяти та перемагати в умовах повномасштабного воєнного вторгнення противника.

«Метою підготовки резервістів є відновлення навичок одних категорій військовозобов’язаних та навчання на гостродефіцитні спеціальності, які потребують до забезпечення військ підготовленим персоналом, інших. Резервісти згадують набуті під час попереднього навчання знання та навички, свій бойовий, який вони набули під час участі в бойових діях в районі проведення Операції об’єднаних сил (Антитерористичної операції) та набувають нових знань, – зазначив під час брифінгу у 169 навчальному центрі начальник Управління підготовки персоналу Головного управління підготовки ЗСУ полковник Микола ГУБІНЬ.

Він повідомив, що до восьми навчальних центрів Збройних Сил України направлено більше трьох тисяч військовозобов’язаних, із всіх куточків нашої країни. Підготовку організовано за 42 військово-обліковими спеціальностями та більше ніж 120 різними спеціалізаціями (посадами).

З метою більш якісної підготовки резервістів начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних Сил України прийнято рішення щодо проведення військового стажування на первинних командних посадах у навчальних центрах до 250 курсантів вищих військових навчальних закладів.

«Спілкування з військовослужбовцями засвідчило, що серед них немає байдужих, і всі готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках, – наголосив під час брифінгу полковник Микола Губень, – Зазначене навчання забезпечує підтримання раніше набутих навичок, що дає можливість виконати не тільки поставлене завдання, але і зберегти своє життя. Для цього у програмах підготовки введено такі предмети навчання, як безпека бою та виживання».

У кожній навчальній частині створено спеціалізовані смуги перешкод, на яких виконуються вправи із підвищеним фізичним та психологічним навантаженням, що враховують особливості ведення бойових дій для кожного виду (роду) військ.

Ці всі навички є запорукою успішного виконання бойових завдань. У разі зниження загроз, щодо вторгнення агресора на територію України, всі резервісти убудуть до Різдвяних свят додому та зустрінуть їх у колі своїх сімей і рідних.

За матеріалами управління комунікацій та преси Міністерства оборони України, управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України