Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

72-ГА ОКРЕМА МЕХАНІЗОВАНА БРИГАДА ІМЕНІ ЧОРНИХ ЗАПОРОЖЦІВ ЗАПРОШУЄ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців (72 ОМБр, в/ч А2167, пп В0849) — військове формування механізованих військ Збройних сил України

Розміщується у місті Біла Церква Київської області. Бригада створена в 2002 році на базі 72-ї гвардійської механізованої дивізії, що у свою чергу веде історію від 72-ї гвардійської мотострілецької дивізії.

З 2014 року бригада брала участь у війні на сході України у складі сил Антитерористичної операції. Підрозділи бригади влітку 2014 року вели важкі бої на російсько-українському кордоні, у Приазов'ї, а взимку 2016 — під Авдіївкою у промзоні.

У серпні 2017 року бригада дістала почесну назву на честь військового формування часів УНР — Чорних запорожців

 Грошове забезпечення.

З метою підвищення соціального захисту військовослужбовців з 01 січня 2019 року підвищено грошове забезпечення в середньому на 30% в залежності від займаної посади, а саме:

Також, один раз на рік військовослужбовцям виплачується:грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення;

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення (в межах доведених граничних обсягів видатків та отриманих асигнувань на відповідний рік).

У разі укладення першого контракту виплачується одноразова грошова допомога у таких розмірах:

особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році – 15368,00 грн.);

особам сержантського і старшинського складу – дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році – 17289,00 грн.);

особам офіцерського складу – десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01 січня календарного року (у 2019 році – 19210,00 грн.).

Крім того, військовослужбовцям, прийнятим на військову службу за контрактом і призначеним на посади у військові частини, що дислокуються поза пунктом їх постійного проживання до прийняття на військову службу, виплачується підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена його сім’ї, який переїхав з ним на нове місце військової служби.

 

Житлово – побутові умови.

Для 72-ї механізованої бригади було здано в експлуатацію перший гуртожиток для військовослужбовців контрактної служби.

Напередодні бригада повернулась із зони проведення військової операції на Донбасі та новосели вже заселились до будівлі.

Двоповерхова будівля гуртожитку поліпшеного типу призначена для розміщення 125 бійців у 25 кімнатах. На кожні дві кімнати розміщений окремий санвузол та душова.

Загалом для 72-ї бригади здійснюється будівництво ще трьох таких гуртожитків які також перейшли на фінішну пряму будівництва – тут здійснюється підключення комунікації, а також проводяться внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, тому незабаром в них також заселяться військовослужбовці.

Харчування.

72-а механізована бригада у жовтні минулого року перейшла на нову систему харчування, що окрім нового каталогу продуктів включає в себе відновлення фондів їдалень

Загалом у пункту постійної дислокації 72-ї бригади відбувається реконструкція трьох їдалень.

Оздоровлення.

У складі Збройних Сил України працює три санаторно - курортні заклади і одне санаторне відділення:

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Пуща — Водиця»;

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький»;

Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник»;

         Санаторне відділення Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.

Пільгові категорії громадян сплачують частину вартості санаторно-курортного лікування, а саме:

військовослужбовці ЗС України, ветерани військової служби — 25% собівартості путівки;

члени сімей військовослужбовців ЗС України та ветеранів військової служби — 50%;

працівники ЗС України — 30%;

військовослужбовці ЗС України — учасники бойових дій, ветерани війни (в тому числі учасники бойових дій, інваліди війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб») санаторно-курортне лікування отримують на безоплатній основі.

Компенсація за оренду житла

Уряд вніс зміни до постанов, що нарешті дають можливість сержантам та солдатам за контрактом, а також офіцерам за призовом отримувати грошову компенсацію за оренду житла.

Так, постановою КМУ від 27 грудня 2018 р. №1160 внесені зміни постанов від 3 серпня 2006 р. №1081 і від 26 червня 2013 р. №450 з метою реалізації положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Доповнення:

постанова набула чинності 3 січня 2019 року 
(Урядовий кур'єр, 2019, 01, 03.01.2019 № 1)

Крім того для отримання компенсації за оренду житла відтепер не обов'язково перебувати на квартирному обліку (у «черзі на квартиру»).

Відповідно конкретний розмір компенсації встановлюватиметься керівниками кожного з відомств з розрахунку, що він не може перевищувати:

  • у місті Київ – двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМ - прожитковий мінімум), установленого на 1 січня календарного року;
  • в обласних центрах – 1,5 розміри ПМ;
  • в інших населених пунктах – 1 розміру ПМ.

При цьому за наявності трьох і більше членів сім’ї зазначені розміри збільшуються в 1,5 раза

За більш детальною інформацією, щодо контрактної служби звертатись за адресою:

м. Охтирка вул. Гафановича 12, каб. №4,5

тел. 05446 2-32-82 (0661490501)

Охтирський об’єднаний військовий комісаріат.

ще фото