Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

РОМАН БУБЛИК: ГІДНІ ВИБОРИ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ НЕ ПОВИННІ ВИКЛИКАТИ СУМНІВУ

За словами т.в.о. голови райдержадміністрації Романа Бублика ми повинні забезпечити прозорі і гідні місцеві вибори 25 жовтня 2015 року

"В Україні 25 жовтня відбудуться чергові місцеві вибори. Ми повинні забезпечити чесні і гідні вибори в Охтирському районі, щоб їх легітимність не була піддана сумніву. Ніхто із відповідальних виконавців по забезпеченню виборчого процесу не повинен застосовувати бюрократію. Жоден із службовців не повинен застосовувати адмінресурс." - зазначив Роман Юрійович під час апаратної наради. 

Посадовець ознайомив присутніх із Указом Президента № 538/2015 "Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року".

Звертаємо вашу увагу, що Законом України «Про місцеві вибори» передбачено, що право голосу на місцевих виборах мають виборці, які належать до місцевої громади та проживають в межах відповідного виборчого округу. Належність до місцевої громади та проживання на відповідній території визначається зареєстрованим місцем проживання. На місцевих виборах не використовується механізм тимчасової зміни місця голосування, який діяв на виборах Президента України та депутатів Верховної Ради України. Внутрішньо переміщенні особи зможуть взяти участь у голосуванні на місцевих виборах, якщо зареєструють місце проживання за новою адресою житла. У такому випадку вони стаються повноправними членами територіальної громади, але втрачають статус внутрішньо переміщеної особи.

Списки виборців будуть виготовлені на основі даних Державного реєстру виборців, тому кожен виборець може перевірити своє включення та правильність внесення персональних даних вже зараз. Це можна зробити, особисто звернувшись із паспортом у відділ ведення Державного реєстру виборців, або скористатися електронним ресурсом «Особистий кабінет виборця» на сайті Центральної виборчої комісії.

Також, 9 жовтня закінчується термін формування дільничних виборчих комісій. 

Передача попередніх списків та іменних запрошень відбудеться до 11 жовтня включно. З 12 жовтня (на спеціальних виборчих дільницях в лікувальних закладах з 15 жовтня) кожен виборець має право ознайомитися з попереднім списком виборців на виборчій дільниці та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Іменні запрошення кожному виборцю дільничні комісії зобов’язані доставити до 14 жовтня включно.