Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МІНСОЦПОЛІТИКИ БУДЕ ЗДІЙСНЮВАТИ ГРОШОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ОТГ ЗА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ФРОНТ-ОФІСУ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для компенсації частини витрат на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення»

Право на отримання грошової компенсації мають виконавчі органи об’єднаних територіальних громад, які надають послуги з приймання документів для призначення соціальної допомоги, пільг, субсидій, 

компенсацій, грошового забезпечення, послуг окремим категоріям населення, та здійснюють їх передачу в електронній формі структурним підрозділам з питань соцзахисту за допомогою програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

«Міністерство соціальної політики вважає одним із пріоритетів розвиток послуг соціального характеру на рівні громад.  Наша мета, щоб у перспективі адміністративні послуги соціального характеру надавали у кожній ОТГ», – зазначила Міністр Юлія СОКОЛОВСЬКА.

Довідково: 4 лютого 2020 року відбулась презентація програмного комплексу «Соціальна громада» та результатів моделювання мережі фронт-офісів, які наблизять соціальні сервіси до мешканців ОТГ.

Електронні копії документів, прийняті через «Соціальну громаду», будуть одразу потрапляти в управління соціального захисту населення, що скоротить час прийняття рішення майже вдвічі. Через програмний комплекс мешканці громад зможуть оформити 67 послуг, зокрема найпопулярніші серед населення - житлові субсидії, пільги, соціальні допомогу та виплати тощо.

Станом на 26.02.2020 вже 91 ОТГ успішно приєднались до програмного комплексу «Соціальна громада». Протягом 2019 року програму «Соціальна громада» тестували у 40 пілотних ОТГ у 19 областях

У законі про Державний бюджет України на 2020 рік було вперше визначено бюджетну програму для компенсації частини витрат на здійснення заходів з реалізації державних програм соціального захисту населення, на яку передбачили 150 млн грн. Мінсоцполітики є їх головним розпорядником. Урядом затверджено механізм використання цих бюджетних коштів.

Покрокова інструкція приєднання до Програмного комплексу «Соціальна громада» міститься за посиланням https://socgromada.ioc.gov.ua/.

За матеріаламиhttps://www.kmu.gov.ua/news/minsocpolitiki-bude-zdijsnyuvati-groshovu-kompensaciyu-obyednanim-teritorialnim-gromadam-za-vikonannya-funkcij-front-ofisu-u-sferi-socialnogo-zahistu-naselennya