Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДЕЛЕГАЦІЯ ВІД СУМЩИНИ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПУБЛІЧНИХ ОБГОВОРЕННЯХ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, ЩО ВІДБУЛИСЯ ЦИМИ ВИХІДНИМИ У ХАРКОВІ

Публічні обговорення провели представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості Сумської, Харківської та Полтавської областей на базі Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого.Від Сумщини делегацію очолила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

Мета зустрічі – ознайомлення учасників з логікою розпочатого процесу децентралізації та його етапами, обговорення учасниками необхідних змін до Конституції України та підготовка представників областей до проведення локальних зустрічей в регіонах.

З учасниками обговорення спілкувалися представники Мінрегіону, Асоціацій органів місцевого самоврядування, експерти, науковці.

«70% населення України вже проживає в об’єднаних громадах або містах обласного значення. Решта – на території сільських і селищних рад старого формату. Держава мусить забезпечити однакові для усіх умови і можливості для розвитку. З огляду на це, важливо внести зміни до Конституції України. Крім того, існує безліч законів, в силу яких створюється надмірне навантаження на органи місцевого самоврядування. Це також говорить про потребу змін з прицілом на субсидіарність», – зазначив директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій ШАРШОВ.

Учасники зустрічі відзначили важливість того, що протягом всього часу впровадження реформи її законодавчу основу формували практики місцевого самоврядування, і сьогодні держава також питає їх думку – що саме закріпити в Основному Законі, щоб забезпечити незворотність позитивних змін в управлінні територіями.

Перед делегацією з Сумської області стояла відповідальна місія щодо напрацювання пропозицій в частині фінансового захисту, забезпечення власних і делегованих повноважень органів місцевого самоврядування, структури органів виконавчої влади та обговорення рівнів адміністративно-територіального устрою і врядування, державного нагляду за відповідністю рішень місцевого самоврядування Конституції та законам України.

Учасники обговорення активно працювали в секціях, напрацьовані відповідні пропозиції.

Публічні консультації в інших областях триватимуть до 4 березня. Результатом обговорення має стати детальна оцінка ризиків та можливостей, які можуть принести зміни до Конституції України в частині децентралізації. Учасники публічних консультацій обрали делегатів, у тому числі шість делегатів від Сумської області, які 10 березня зустрінуться у Києві для формування остаточного тексту змін до Конституції України. У категорії «Обласні державні адміністрації» Сумщину буде представляти начальник юридичного відділу апарату облдержадміністрації Світлана КАЛАЙДОВА.