Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРЕДСТАВНИКІВ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД СУМЩИНИ НАВЧАЛИ, ЯК ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ НА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ

Офіс реформ Сумського регіонального відділення Асоціації міст України провів практикум із застосування законодавства на тему: «Інвестиційний паспорт як інструмент економічного розвитку громади»

Виконавчий директор Сумського РВ АМУ Володимир ДЕРИЗЕМЛЯ, відзначив важливість залучення позабюджетних коштів на розвиток інфраструктури органів місцевого самоврядування базового рівня.

«Залучення коштів приватних інвесторів є важливою складовою забезпечення сталого розвитку будь-якої території. Тому сьогодні ми проводимо перше навчання, в рамках якого ви отримаєте базові знання з політики залучення інвестицій на рівні громад та створення інвестиційних паспортів ОТГ. Сподіваюся, що отримані знання допоможуть вам в вашій практичній діяльності та дозволять значно підсилити спроможність ваших міст, сіл та селищ», – зазначив він, звертаючись до представників об’єднаних територіальних громад.

У першій навчальній секції модератор заходу – експерт з місцевого економічного розвитку, член Громадської ради при Мінрегіоні Дмитро ЛУКІН особливу увагу приділив аналізу практичного досвіду органів місцевого самоврядування країн ЄС в частині створення інвестиційних паспортів та структуруванні інвестиційних порталів.

Друга навчальна секція була присвячена процесу формування основних вимог до земельних ділянок типу «Greenfield» та об’єктів нерухомості типу «Brownfield», алгоритму створення галузевих інвестиційних паспортів (паспорти туристичної привабливості, кластерні паспорти територій, тощо) та головним помилкам при створені та промоції інвестиційного паспорту громади.

Підбиваючи підсумки заходу, Дмитро Лукін зазначив: «Залучення інвестицій – важка та кропітка робота, яка має постійно проводитися вами. Оскільки інвестиції – це нові робочі місця, нові податкові надходження до ваших бюджетів, а відтак і сталий розвиток ваших громад».

Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID