Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ДАЛА МОЖЛИВОСТІ ТА ІНСТРУМЕНТИ ГРОМАДАМ БУТИ ЗАМОЖНИМИ Й УСПІШНИМИ, АЛЕ МОЖЛИВОСТЯМИ ТРЕБА ВМІТИ КОРИСТУВАТИСЯ

Про це під час запису телепрограми «По суті» говорив перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

Вадим Акпєров розповів журналістам, що в рамках Плану перспективного розвитку Сумщини на 2019-2021 рр. будуватиметься близько 700 об’єктів, більшість з них – в об’єднаних територіальних громадах. Головне завдання усіх рівнів влади – створити умови як для жителів громади, так і для інвесторів, збудувати інфраструктуру, яка б привабила в ОТГ бізнес.

«Зараз дуже популярно вести розмову про залучення інвестицій, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації. – Насправді не потрібно нічого нового вигадувати. Необхідно просто створити умови, у яких підприємці захочуть розвивати бізнес. Я взагалі за те, щоб роль влади в цьому процесі максимально прибрати. Ми маємо сказати інвесторам: у нас є інфраструктура, можливо, пільгові ставки щодо оподаткування тощо».

Посадовець повідомив, що сьогодні об’єднані територіальні громади отримали можливість самостійно визначати ставку по багатьох податках, звісно в певних межах, але можуть їх як підвищувати, так і знижувати.

«Деякі керівники громад розповідали мені, що будуть підвищувати податки, зокрема, податок на землю і таким чином залучати кошти в громади. Я ж запропонував їм робити навпаки, – говорив Вадим Акпєров. –  Потрібно йти на поступки підприємцям, знижувати податок на землю тим інвесторам, які хочуть на вашій території організувати бізнес і створити робочі місця. Таким чином, жителі ОТГ отримають роботу, а місцеві бюджети наповнюватимуться за рахунок податку на доходи з фізичних осіб. І керівництво на місцях має розуміти це».

Перший заступник голови облдержадміністрації визнає, що сьогодні, на жаль, не всі керівники об’єднаних громад є хорошими управлінцями. Їм віддали кошти і повноваження, а дехто не знає, як раціонально їх використати. Але Вадим Акпєров впевнений, що з часом з’являться кадри – ефективні менеджери, які зможуть використати всі ці можливості на користь громади.

«Децентралізація дала можливості та інструменти громадам бути заможними й успішними, – зазначив Вадим Акпєров. – І яка б не була ситуація в країні після 21 квітня, реформа має завершитися. Шлях назад неприпустимий».

Телепередачу «По суті» дивіться 19 квітня на ТРК «АТV» о 20:20.