Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

У СУМСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ОНКОЛОГІЧНОМУ ДИСПАНСЕРІ ЗАВЕРШИЛИСЯ РОБОТИ З НАЛАШТУВАННЯ ЛІНІЙНОГО ПРИСКОРЮВАЧА

Його  використовують при лікуванні онкологічних хвороб

Також разом з ним запрацює новий комп’ютерний томограф. З цього приводу у закладі відбулася церемонія запуску дороговартісного обладнання, сумарна вартість якого – майже 80 млн грн, ще більш як 10 млн грн – супутні складові.

Участь у заході взяли керівники Сумщини, народні депутати України, обласні обранці, лікарі.

На закупівлю нового обладнання та реконструкцію   онкологічного диспансера  з бюджету не витрачено жодної копійки. На рахунки БФ «Здоров’я Сумщини» надходили кошти від аграрного сектору області, промислових підприємств, бізнесу, приватних осіб.

За словами директора онкодиспансеру Володимира Шевченко, діагноз «онкозахворювання» мають майже 40 тисяч жителів Сумщини, щороку додається понад 4 тисячі нових пацієнтів. Тому нове обладнання надасть можливість ці цифри значно знизити.

З вводом лінійного прискорювача в експлуатацію підвищиться якість надання медичної допомоги онкохворим пацієнтам. Особливо якщо врахувати нинішню ситуацію з війною, коли зруйновані онкологічні центри в сусідніх областях – Харкові та Чернігові. Жителі цих регіонів тепер зможуть отримати допомогу на Сумщині.

За словами медиків комп’ютерний томограф не лише виявляє пухлини, а й дозволяє диференціювати злоякісні новоутворення від доброякісних, визначити наявність та поширення метастаз. На його основі зібрана унікальна система, яка дозволяє точно спланувати проведення лікування на лінійному прискорювачі та опромінити саме ту ділянку, аби не зачепити життєво важливі структури. Відповідно, менше побічних дій, а сам пацієнт значно краще почуватиметься після проведення процедур.

Голова ПП «СЛУГА НАРОДУ» Олена Шуляк, яка під час своєї робочої поїздки Сумщиною відвідала онкологічний диспансер і ознайомилася з його роботою наголосила: « Такі події, як введення в експлуатацію дорогого обладнання, – це знак, що життя не просто триває, а продовжується і стає кращим. Це дає розуміння, що країна розвиватиметься, буде сучасною, з використанням найкращих технологій. Мені хочеться, щоб таких об’єктів було якомога більше в державі. Приклад Сумщини – об’єднання зусиль влади, органів місцевого самоврядування, керівництва держави, лікарів і приватного сектору – показує відмінний результат і розуміння важливості таких дій. Бо саме будівництво, медицина, освіта – це ті речі, без яких Україна не зможе відновитися. Звісно після того, як наші славетні ЗСУ здобудуть перемогу».

Планується, що перші пацієнти зможуть пройти лікування на лінійному прискорювачі вже до кінця серпня.

За матеріалами офіційного веб -сайту Сумської обласної ради