Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

СУМСЬКА ОВА ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ВОЛОНТЕРСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «ПЛУРІТОН»

Таким чином сторони об’єднали свої зусилля для допомоги людям, котрі повертаються з тимчасово окупованих територій України через Сумщину

Документ про налагодження подальшого співробітництва та спільні дії підписали начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ та керівниця громадської організації Катерина АРІСОЙ.

Як зазначив очільник області, «Плурітон» стала однією з перших інституцій, з роботою якої, після свого призначення на Сумщину, він ознайомився та з якою почав предметно співпрацювати у питаннях допомоги переселенцям. Така взаємодія з часом переросла у підписання Меморандуму, який юридично закріплює всі напрацювання та подальші плани.

За його словами, Сумщина залишається надійним вікном для повернення українців додому. Наразі даний проєкт набирає обертів – все більше людей різних вікових категорій і груп хочуть приїхати на рідну землю. Тож спільним завданням для влади та волонтерів є об’єднання зусиль для допомоги таким особам. Це і створення відповідних умов для прийому громадян, організації логістики, надання соціальних, юридичних, психологічних, гуманітарних та інших послуг, забезпечення відпочинку, ночівлі, харчування, медичної допомоги.

«Ми відчуваємо відповідальність, яка покладена на нас. Допомога українцям, котрі бажають повернутися в Україну – це державне завдання, над яким зараз потужно працює наша команда. Я також побачив, з яким запалом та самовідданістю на початку цього шляху при мінімумі умов волонтери робили максимум для людей, що перетинають кордон, та їх комфорту. Сьогодні ми об’єднали свої зусилля, щоб наші дії були більш злагодженими, а допомога – ефективнішою та всебічною», – зазначив Володимир Артюх під час підписання Меморандуму.

У свою чергу представники громадської організації відзначили, як швидко і оперативно Сумська ОВА підійшла до підписання Меморандуму, та рішучу готовність підтримувати зусилля волонтерів.

«Коли ми зустрічаємо людей, яким вдалося вибратися з окупованих територій, ми представляємо не просто свою організацію, ми представляємо нашу державу – Україну. Тому спільними зусиллями разом з вами ми зробимо все необхідне, щоб громадяни, котрі пережили жахи війни та окупації, зрозуміли: вони вдома, на рідній землі. Їх тут чекають і їм тут допоможуть», – прокоментувала Катерина Арісой.

На завершення начальник Сумської ОВА наголосив на успішності спільного проекту та запевнив у подальшій готовності до співпраці, яка допомагає людям і наближає Перемогу.

«Нами спільно багато вже реалізовано заходів для всебічної підтримки людей, котрі через війну втратили все та опинилися на чужині, відпрацьовано та налагоджено комунікацію. Будемо продовжувати у цьому ж ключі, щоб допомога була ще ефективнішою, масштабнішою, і щоб якомога більше українців змогли повернутися додому», – зазначив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.

За матеріалами офіційного веб сайту Сумської обласної військової адміністрації