Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЖИТЕЛІ КОЖНОГО МІСТА ЧИ РАЙОНУ СУМЩИНИ МАЮТЬ ЗНАТИ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ЗМІНИ РОЗРАХУНКІВ ЗА ПОСЛУГИ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ТА ГАРЯЧОЇ ВОДИ З УРАХУВАННЯМ ЗМІНИ ЦІНИ НА ГАЗ ЯК СКЛАДОВОЇ ТАРИФУ

На цьому наголосила під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

«З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення за газ для побутових споживачів. При формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 року виробниками теплової енергії області була врахована ціна на природний газ на рівні 6900 грн за 1 тис куб. м. 

Але з грудня 2019 року ціна на природний газ для виробництва теплової енергії для населення затверджена на рівні 4200 грн за 1 тис куб. м, – зазначила Ірина Купрейчик. – Тому міські голови мають чітко сказати, на скільки відсотків здійснено споживачам перерахунки плати за теплову енергію та послуги з централізованого постачання гарячої води у грудні у зв’язку із зміною ціни природного газу».

Платіжки з перерахунками за грудень мають надходити споживачам уже з 15 січня.

На жаль, не всі керівники міст під час апаратної наради змогли чітко назвати цифри, на скільки вони планують коригувати платіжки.

«Коли ціна на газ зростала, то і платіжки з перерахунками приходили людям дуже швидко. А коли завдяки Уряду ціну на газ вдалося знизити, вам необхідний тривалий час, щоб все порахувати і здійснити корегування в платіжках. Чому так відбувається?», – запитала Ірина Купрейчик міських голів і додала, що на наступну апаратну нараду чекає від усіх конкретні цифри, а не розповіді про листування з власними комунальними теплопостачальними підприємствами.

Довідково. За інформацією Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, станом на 13 січня 2020 року лише 6 із 17 виробників теплової енергії області прийняли рішення про зменшення розміру нарахувань за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання для населення у середньому на 20%, а саме: КП «Глухівський тепловий район», КП «Ромникомунтепло», КП «Ромнитеплосервіс», КП «Теплосервіс Білопілля», ТОВ «Теплоенерго» смт. Краснопілля та ТОВ «Тепловодопостач» м. Конотоп.