Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

РЕФОРМУВАННЯ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ

Відповідно до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю сектор охорони здоров’я райдержадміністрації провів засідання у форматі «круглого столу» на тему «Реформування закладів охорони здоров’я Охтирського району в контексті децентралізації державної влади та об’єднання територіальних громад»

 У засіданні взяли участь керівник апарату Володимир Гуць, голова Грунської сільської ради (ОТГ) Олександр Кудлай, представники райдержадміністрації, медичні працівники Охтирського району, члени громадської ради при Охтирській районній державній адміністрації. 

Засідання проведено з метою інформування громадськості району щодо  реформування закладів охорони здоров’я в районі в контексті  децентралізації та об’єднання територіальних громад

У 2015 році  в Україні розпочато реформу органів місцевого самоврядування (децентралізація) – це передача повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування. Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів. Реформа органів місцевого самоврядування передбачає об’єднання (укрупнення) територіальних громад. В Охтирському районі у 2016 році  створено Грунську ОТГ та після виборів голови та депутатського корпусу 18 грудня 2016 року розпочато формування адміністративного корпусу Грунської сільської ради та передачу повноважень до ОТГ.

У засіданні «круглого столу» взяли участь також члени  громадської ради, яка функціонує  при Охтирській районній державній адміністрації в рамках проведення консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення.