Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МИКОЛА ПРОКРОВСЬКИЙ: СИСТЕМА ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ ПОВИННА СТАТИ ЕФЕКТИВНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ В ДЕРЖАВНИХ ОРГАНАХ

Про подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування йшлося  під час апаратної наради при голові райдержадміністрації, яку провів керівник апарату Володимир Гуць

За словами головного спеціаліста з питань запобігання, виявлення корупції та взаємодії з правоохоронними органами Миколи Покровського законодавство України стосовно заходів фінансового контролю встановлює низку вимог та процедур, спрямованих на запобігання корупції. 

Усі ці інструменти становлять комплекс антикорупційних механізмів, які виступають бар’єрами на шляху вчинення державними службовцями корупційних правопорушень. Крім того, законодавством встановлено, що суб’єкти декларування повинні декларувати не лише свій майновий стан, а й майновий стан членів сім’ї. Декларація про майновий стан особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік подається щорічно до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства  відповідної форми. Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства. Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів.

Володимир Гуць  підсумовуючи інформацію зауважив, що  несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн.) та звільнення з займаної посади, але це не звільняє особу від обов’язку подання декларації.