Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НЕРАЦІОНАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ – В ЦЕНТРІ УВАГИ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Під час розгляду питань щодо підсумків бюджетного 2021 року голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ закликав учасників апаратної наради активізуватися, щоб вчасно та якісно завершити всі роботи з реалізації будівельних проєктів, зокрема проєктів, що виконуються за програмою Президента України  «Велике  будівництво», кошти державного фонду регіонального розвитку та субвенцій

Завершується час підписання актів виконаних робіт, тож всі завдання мають бути вчасно і якісно виконані, ретельно перевірені.

«Там, де є якісь питання та неспівпадіння, ми спільно з Нацполіцією вже розпочали перевірки, щоб всі документи відповідали на 100% оплачуваним роботам, проєктним рішенням, – повідомив Дмитро Живицький. – Зараз ми бачимо, що деякі підрядники не зовсім сумлінно виконують гарантійні зобов’язання на об’єктах, які виконуються за кошти державного бюджету».

Голова облдержадміністрації зазначив, що на такі об’єкти оперативно виїздять працівники Нацполіції, все документується, відкриваються кримінальні провадження і далі вже триває робота зовсім в іншому ракурсі з тими особами, які не реагують на зауваження Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації, інших замовників робіт від територіальних громад.

«Наслідки нераціонального використання підрядниками бюджетних коштів мають бути найжорсткіші, – наголосив Дмитро Живицький. – Своєчасне та ефективне використання бюджетних коштів має величезне значення, адже протягом року вартість будівельних матеріалів, комплектуючих і робіт на кінець року значно збільшується і стає більш накладним для бюджету».      

Тож протоколом за підсумками апаратної наради при голові облдержадміністрації буде рекомендовано головам міських, селищних, сільських територіальних громад забезпечити достовірність внесення розпорядниками коштів місцевих бюджетів до актів виконаних робіт інформації щодо наданих послуг, їх достовірних обсягів та належної якості, не допускаючи фактів неправомірної оплати.