Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОЗПОЧАТО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ НА СТРОКОВУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ

 

29 березня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №122/2016 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році»

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», вказаного Указу Президента України у квітні – червні 2016 року звільненню  в запас зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту підлягають військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» та вислужили встановлені строки строкової військової служби.

Призову на строкову військову службу підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Також Указом Президента України визначено строки чергового весняного призову  громадян України на строкову військову службу, а саме з  5 травня  по 30 червня 2016 року.  

Є відмінність від попередніх призовів на строкову військову службу, зокрема, під час  весняного призову 2016 року військовий комісаріат буде призивати строковиків не тільки у Збройні Сили України, Національну гвардію та Державну спеціальну службу транспорту, але й у Державну прикордонну службу. 

За повідомленням представників  Державної прикордонної служби, одним із способів мотивації є скерування для проходження служби за місцевим принципом комплектування. Також, якщо військовослужбовець сумлінно виконуватиме свої обов’язки, командування підрозділу має право дозволити йому повертатись додому на ніч та у вільний від служби час. Найбільш затребуваних на сьогодні спеціальностей для молодого поповнення у прикордонному відомстві – чотири. Це – кінологи, водії, кухарі та зв’язківці. 

Хочу окремо підкреслили, що ніхто з строковиків не буде відправлений у зону бойових дій.

Також призовники матимуть пріоритетне право перейти на контракт. 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, виплачується матеріальна допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Наразі Тячівський районний військовий комісаріат проводить активну роботу щодо виклику юнаків 20-27 річного віку для постановки на військовий облік, вивчення їх придатності до військової служби, обстеження стану здоров’я та подальшого призначення до складу команд.

У попередній період складено списки громадян, які підлягають призову, паралельно в районі та військкоматі підготовлено все необхідне для виконання загальнодержавного завдання – призову на строкову військову службу.