Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОНОВЛЕНА ФУНКЦІЯ «ДАНІ ДЛЯ ДЕКЛАРАЦІЇ»

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольга ЗАГРЕБЕЛЬНА надала  роз’яснення положень чинного антикорупційного законодавства та заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов’язок щодо подання якої встановлено Законом України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Цього разу звертаємо увагу суб’єктів декларування на те, що Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) оновлено функцію «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій. Тепер декларанти можуть отримати майже всю необхідну інформацію для заповнення декларації за різні періоди.

Що змінилось?

  • додалася інформація про доходи суб’єктів декларування, які будуть вже пораховані за відповідними джерелами та ознаками й запропоновані для заповнення згідно полів декларації. Тепер ви можете переглянути не лише інформацію про ваші об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва, автомобілі, спадщину чи наявні обтяження рухомого майна, але й ваші доходи.

Реєстри, з яких надається інформація: Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державний земельний кадастр, Єдиний державний реєстр транспортних засобів, Державний реєстр обтяжень рухомого майна, Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та Спадковий реєстр;

  • функція «Дані для декларації» тепер доступна не лише для посадовців із досвідом. Публічні службовці, які вперше подають декларацію, також зможуть нею скористатися;
  • збільшилася кількість інформації та підвищилася її актуальність, тому змінився час на обробку запиту;
  • до інформації додані корисні посилання на джерела інформації, де ви або члени вашої сім’ї можете самостійно переглянути інформацію про свої активи і доходи;
  • додані активні посилання на актуальні роз’яснення НАЗК щодо правил заповнення окремих полів декларації.

 

Як скористатися функцією?

         Після переходу в Реєстр декларацій увійдіть до системи, користуючись КЕП.

         Кнопка буде знаходитись поруч із кнопками «Мої документи», «Мої повідомлення» та «Мій профіль».

         Про те, що процес збору даних розпочався, буде свідчити статус «Запит у процесі обробки».

         Про завершення формування інформації вам просигналізує статус «Інформацію отримано». Для її перегляду натисніть «Переглянути».

         Як і раніше, інформація стосується лише суб’єкта декларування. Тобто ви не можете переглянути інформацію про доходи дружини/чоловіка або їхню власність.

         Важливо! Тепер формування інформації займає певний час, адже кількість даних, які ви отримуєте через функцію, суттєво збільшилася, тому не відкладайте отримання необхідних даних на останні дні періоду подачі декларації.

         З урахуванням зазначеного рекомендуємо, за наявності можливості, подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якщо ви ще цього не зробили.