Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВОЛОДИМИР АРТЮХ ВІДЗНАЧИВ АКТИВНУ ПОЗИЦІЮ ГРОМАД ЩОДО МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Про результати закордонних відряджень представників територіальних громад очільнику області доповів заступник голови Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО

Так, за 9 місяців поточного року представники Сумщини відвідали 22 країни. Географія міжнародного співробітництва – широка: ряд європейських держав, Сполучені Штати Америки.

Активно працювали в даному напрямку Сумський, Конотопський та Охтирський райони, менш інтенсивно – Роменський та Шосткинський. У розрізі громад найбільшу кількість закордонних поїздок мають Конотопська – 19, Тростянецька – 18, Білопільська – 7, Сумська – 5.

Ефективність налагодження міжнародної кооперації Тарас Савченко продемонстрував на прикладі Конотопської громади, представники якої відвідали 9 країн, зокрема Польщу, Чехію, Словаччину, Німеччину, Люксембург, Болгарію, Францію, Швецію, Литву та взяли участь у 19 міжнародних заходах за кордоном. За цей період було підписано 3 угоди про партнерську співпрацю.

Завдяки налагодженню співробітництва отримано 31 генератор, 23 трамваї, 20 автомобілів, 5 автобусів та іншу комунальну техніку, оздоровлено 80 діток у Німеччині, Болгарії та Польщі, що вкрай важливо для життєдіяльності громади в умовах війни.

Начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх відзначив активну позицію ряду громад щодо міжнародної діяльності,

«Така картина демонструє, що Україну та її народ готовий підтримувати весь демократичний світ, проте не всі знають, яка саме допомога потрібна. Міжнародні зв’язки, безумовно, сприяють інтеграції наших громад у міжнародну спільноту та залученню прямої допомоги», – наголосив він.

Разом з тим очільник Сумщини підкреслив, що в умовах війни не всі керівники, особливо прикордонних населених пунктів, мають змогу виїжджати за межі своїх територій. Відповідальність за людей, їх безпеку та необхідність оперативного прийняття рішень вимагає їх присутності на місцях. Тож представницькі функції можуть виконувати заступники, інші делеговані посадові особи, котрі повинні гідно представити свої громади.

За матеріалами офіційного веб сайту Сумської обласної військової адміністрації