Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ ПРОДОВЖУЮТЬ ДОПОМАГАТИ СУМЩИНІ

Заступник голови Сумської ОВА Олена БОЙКО у рамках координаційної зустрічі з представниками Кластеру захисту, який очолює УВКБ ООН, обговорила з представниками різних організацій необхідну допомогу та актуальні потреби регіону

Ця зустріч, переважно, була присвячена проблемам внутрішньо переміщених осіб, зокрема, функціонуванню місць тимчасового перебування ВПО та можливостей міжнародних донорів допомогти у їх оснащенні.

Як наголосила Олена Бойко, для Сумщини вкрай важлива підтримка міжнародних партнерів і, очевидно, що особливої уваги і спільних кроків допомоги наразі потребують саме внутрішньо переміщені особи, котрі через біду покинути власні домівки, звичний устрій життя, і зараз вимушені адаптуватися в інших умовах та інтегруватися в нове життя.

Директор Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської ОВА Людмила МУСІЯКА поінформувала присутніх, що на даний час в області зареєстровано майже 89 тисяч внутрішньо переміщених осіб, із яких 59 тисяч – внутрішньообласні ВПО, які перемістилися із населених пунктів, які знаходиться під постійними ворожими обстрілами.

Щодо місць тимчасово перебування громадян (МТП), то на Сумщині функціонує таких 16 у 9 територіальних громадах. До загальнодержавного Реєстру пропонуэться включити 9 МТП Сумської області: по 3 – в Глухівській та Тростянецькій громадах, а також по 1 – в Грунській, Новослобідській та Конотопській. В них облаштовано 397 місць, із яких зайнято лише 124. Загалом у 16 МТП обліковується 774 місця, підготовлених для заселення.

Людмила Мусіяка розповіла, що у даних закладах створені максимально комфортні умови для проживання людей, проте є питання, які потребують вирішення. Серед першочергових потреб – покращення умов перебування, забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю до житла, оснащення дітей сучасними технічними засобами для онлайн-навчання. Крім того, з настанням осінньо-зимового періоду актуальною для Сумщини залишається потреба в альтернативних джерелах живлення, зокрема це генератори, акумулятори, зарядні станції тощо.

«Дякуємо всім гуманітарним місіям, які у важкі часи підставили плече допомоги жителям нашого регіону і зараз продовжують надавати підтримку. Для нас важлива співпраця і, передусім, узгодження запитів та координація допомоги з метою ефективного її спрямування та використання. Тому ця зустріч, однозначно, допоможе об’єднати дії влади та донорів у забезпеченні гуманітарних потреб осіб, які постраждали від війни», – запевнила Олена Бойко.

За матеріалами офіційного веб сайту Сумської обласної військової адміністрації