Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЯК ПРИДБАТИ ЯКІСНЕ НАСІННЯ – ПОРАДИ ВІД ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

У розпалі сезон масової реалізації насіння овочевих та баштанних культур на ринках та спеціалізованих магазинах області.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області рекомендує дотримуватися наступних порад, які убезпечать від ризику придбання неякісного насіння.
  • Купувати насіння лише в спеціалізованих магазинах, адже у разі придбання неякісного насіння до продавця можна виставити претензії та відстояти свої права.
  • Не придбавати насіння на ринках з «рук», в продуктових магазинах, на «розпродажах» насіння, тощо.
  • Попросити продавця пред’явити документи на насіння, які повинні знаходитися за місцем здійснення торгівлі та надаватись покупцеві за його вимогою.
  • Уважно оглянути упаковку, на ній повинна бути вказана країна походження насіння; підприємство (в т. ч. адреса), де насіння розфасовано; назва культури та сорту (або гібриду); кількість насінин в упаковці або їх маса; номер насіннєвої партії, рік врожаю; поради щодо вирощування.
  • Важливо при розкриті пакування не пошкодити місце, на якому вказаний номер партії, а також зберігати квитанцію (фіскальний чек) на придбаний товар. Маючи їх, можна виставити претензії до продавця у разі реалізації неякісного насіння.

Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу контрафактної продукції, або якщо придбане насіння виявилося несхожим або не відповідає заявленим властивостям, Ви можете звернутися щодо захисту ваших прав та інтересів до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області (м. Суми, вул. Гамалія, 25), тел.0542-.77-65-16.