Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДЕНИС ШМИГАЛЬ: БЕЗПЕКА ТА ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА БУДУТЬ НАШИМИ ПРІОРИТЕТАМИ

Безпека повинна стати пріоритетом у державній політиці. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України на прес-конференції

Як зауважив Глава Уряду, сьогоднішня ситуація в Україні показала, що саме безпека стала ключовим фактором для проходження опалювального сезону, для навчання та інших суспільних процесів.

«Безпека стане пріоритетом номер один в Україні», – наголосив Денис Шмигаль і додав, що зараз ведеться робота над концепцією нової політики безпеки правопорядку. Як приклад Прем’єр-міністр назвав Ізраїль, де всі місця масового скупчення людей, школи, лікарні тощо ретельно охороняються. До слова, Глава Уряду переконаний, що в зазначеному контексті можна розвивати й ветеранську політику, забезпечуючи ветеранів роботою у сфері громадської безпеки.

Також Денис Шмигаль наголосив, що вже змінюються нормативи для будівництва: «У всіх житлових, громадських будівлях мають бути бомбосховища. Це життєва необхідність. росія, як наш сусід, нікуди не подінеться і відчуття небезпеки з її боку будуть і надалі».

Важливим аспектом, на думку Прем’єр-міністра, є подальше реформування армії. Вже зараз українські військові поступово переходять на стандарти НАТО. І використовують не лише озброєння, а й сучасні воєнні підходи.

«Ми розуміємо, що після війни армія не може бути в радянському стандарті. Армія мусить стати професійною», – наголосив Прем'єр-міністр. Зокрема, за його словами, доцільніше запроваджувати курси для навчання поводження зі зброєю, поведінці на полі бою тощо та проводити їх із певною періодичністю.

Прем’єр-міністр повідомив, що важливою в зазначеному контексті стане ветеранська політика, яка передбачає реабілітацію, медичне страхування, забезпечення місцем роботи: «Ми працюємо над тим, щоб кожен ветеран, який повернувся з війни, знав, що його чекають».

Глава Уряду зазначив, що держава розуміє важливість підтримки ветеранів. Саме тому йде робота над тим, щоб ветерани були забезпечені роботою, мали змогу навчатися за рахунок держави іншій спеціальності та мали доступ до пільгової іпотеки.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/denys-shmyhal-bezpeka-ta-veteranska-polityka-budut-nashymy-priorytetamy