Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОСІЯНИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЦИВІЛЬНЕ НАСЕЛЕННЯ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ ЯК «ЖИВИЙ ЩИТ»

ЗСУ почали звільнення тимчасово окупованих територій. Росіяни намагаються закріпитися на тимчасово окупованих територіях як мілітарними, так і немілітарними засобами: шляхом створення окупаційних адміністрацій, проведенням паспортизації, референдумів; також росіяни практикують створення «живого щита», організовуючи офлайн навчання в школах, створюючи величезні черги з автомобілів на блокпостах, розміщуючи військову техніку й особовий склад біля житлових будинків

«Живий щит»  це державна політика рф на тимчасово окупованих територіях, це частина стратегії збройних сил рф в Україні. «Живий щит» – це штатний елемент тактики російської армії: так було в Чечні, в Грузії, в Сирії. Так відбувається зараз і в Україні.

Але тут вражають масштаби. Росіяни ініціювали офлайн-навчання в школах на тимчасово окупованих територіях. Росіяни навмисно створюють черги із сотень цивільних авто на блокпостах. Слід зазначити, що це не просто рішення командирів підрозділів. Це державна політика, це політика воєннополітичного керівництва рф. Масштаб, повне усвідомлення та спланованість дій у використанні цивільного населення в якості живого щита роблять воєнними злочинцями не тільки командирів на місцях, а й всю вертикаль військового керівництва рф.

Цікаво, що ще 4 березня 2014 року на прес-конференції в Ново-Огарьово президент росії путін заявив: «Якщо ми приймемо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян, і нехай спробує хтось із числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми будемо стояти позаду, не спереду, а позаду. Нехай вони спробують стріляти в жінок і дітей. Я подивлюся на тих, хто віддасть такий наказ в Україні».

Окупанти не випускають людей з тимчасово окупованих територій. Їм потрібно більше людей (особливо жінок та дітей) для «живого щита». Просто, цинічно та дуже жорстоко. Російські солдати гірше терористів, які захоплюють заручників.

Українська влада закликає людей виїжджати з тимчасово окупованих територій. Розуміємо, що це непросто, треба знаходити шляхи та можливості. Але залишатися ризиковано. Бо росіяни, рано чи пізно, так чи інакше, використають мешканців як «живий щит». 

Отже, не заважайте ЗСУ працювати, виїжджайте з тимчасово окупованих територій, не дайте використати себе як «живий щит». Ми також закликаємо людей на тимчасово окупованих територіях не дозволяти дітям навчатися офлайн, це небезпечно. Учбові заклади в офлайн-режимі – це яскравий «живий щит».

За інформацією Міністерства реінтеграції України