Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЩО РОБИТИ РІДНИМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ЯКЩО ВІН ЗНИК БЕЗВІСТИ АБО ПОТРАПИВ У ПОЛОН?

Інформацію, куди слід звертатися у таких випадках, розмістив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

Перше – потрібно подати відповідну заяву до територіального підрозділу Національної поліції України (102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67). Звернутися до місцевого підрозділу спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері із заявою про розшук військовополоненого. Звернутися до військової частини, де проходив службу зниклий або полонений.

Якщо військова частина не реагує на звернення щодо пошуку, звільнення з полону військовослужбовців, необхідно звернутися до Міністерства оборони України (  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ), на Урядову гарячу лінію 1545 або до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

Також необхідно надіслати звернення в усі організації та установи, які займаються пошуком зниклих безвісти і обміном військовополонених.

До них належать: Національне інформаційне бюро. Для звернень щодо військовополонених або військових, місцезнаходження яких невідоме: гаряча лінія цілодобово ‒ 1648; +38 044 287 81 65 (дзвінки з-за кордону); електронна пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (керівник – Олег Котенко)  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , офіс Уповноваженого: колцентр з телефонами: 0800 339247 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). У суботу і неділю кол-центр працює у віддаленому режимі. Інформація приймається у вигляді повідомлень на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм, 044 355 14 75.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України – електронна скринька:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , тел.: (044) 428 62 74.

Центральне агентство розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста: телефони: +41 22 730 3600 або +380 800 300 155; електронна пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: телефони: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01 (цілодобово); електронна пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Гаряча лінія Міністерства внутрішніх справ України для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців. Тут можна залишити інформацію про своїх рідних, отримати психологічну допомогу та роз’яснення щодо прав родичів військовослужбовців: телефон: +38 089 420 18 66.

Фахівці радять з першого дня пошуків вести щоденник, у якому записувати інформацію про всі дії, які ви робите у процесі пошуку близької людини: прізвища та контактні дані осіб, з якими здійснювалася комунікація; час та дата телефонних розмов; подання звернень з вказівкою на час, дату та виконавців, відповідальних за їх розгляд; короткий зміст відповідей на такі звернення та тримати зв'язок зі слідчим, який проводить розслідування обставин зникнення військовослужбовця чи потрапляння у полон.

До слова, з початку повномасштабного вторгнення на Сумщині зникли безвісти 263 військових і 113 цивільних. Невстановленим на даний час залишається місцезнаходження 132 військових та 39 цивільних. Слідчими поліції здійснюється досудове розслідування стосовно 139 чоловік, які наразі перебувають у полоні.