Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИЙ ПОРІГ В ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ

За даними Охтирського районного відділу ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України» захворюваніссть  на грип, ГРВІ в т.ч. СOVID-19  в Охтирському районі наближається до порогового рівня

Епідпоріг  по захворюваності на грип та інші ГРВІ   за 6 тиждень 2024 року  ще не перевищений, проте захворюваність  продовжує стрімко  зростати.

За звітний тиждень   захворюваність  на грип, ГРВІ в т. ч.  СOVID-19    в Охтирському районі збільшилась на  31,8 % Спостерігається ріст захворюваність серед дітей  та школярів. 

Зросла кількість  госпіталізованих в 1,6 разів.  Всього госпіталізовано - 53  особи , із них 6 осіб з СOVID-19.

Захворіло на  СOVID-19 – 12 осіб (за попередній тиждень- 13 осіб). Зареєстровано 1 випадок захворюваності на грип. Всі хворі не мали профілактичних щеплень проти грипу та не були вакциновані проти  COVID-19 .

Перевищення епідемічного порогу середнього рівня інтенсивності епідемічного процесу по  грипу, COVID-19 та інших ГРВІ  зареєстровано в Боромлянській  сільській ОТГ , Чернеччинській  сільській ОТГ та Тростянецькій міській ОТГ. Керівникам вказаних ОТГ запропоновано запровадити  протиепідемічні заходи, передбачені  для періоду ускладнення епідемічної ситуації з грипу та інших ГРВІ у Комплексному плані заходів з готовності та реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ у Сумській області, затвердженому рішенням Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23.11.2023 року.

Пам’ятайте: Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми як кашель, утруднене дихання, біль в горлі – додаються згодом. Тоді як  COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег  (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд, сумлінно виконувати поради лікаря).