Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ГРИП ПТИЦІ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Охтирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області повідомляє про виявлення РНК вірусу пташиного грипу (тип А)

Згідно зі звітом від 30.12.2023 № 003921 п.м./23 Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області про результати досліджень пат матеріалу від свійської птиці (5 голів курей), виявлено РНК вірусу пташиного грипу (тип А) з присадибних господарств жителів села Штанівка, Сумського району, Сумської області.

ЯК ГОВОРИТИ З ЛЮДИНОЮ, ЯКА ЩОЙНО ПЕРЕЖИЛА ОБСТРІЛ?

Дані поради підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Першої леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ

Перш за все, підійдіть до людини та спокійно привітайтеся. Назвіть своє ім’я й запропонуйте допомогу. Переконайтеся, що людина вас чує. Оцініть її стан. Якщо вона плаче, тремтить і ніяк не реагує на слова, це може свідчити про сильний стрес.

ВІЛ: ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ТА ЧИ МОЖНА ЗАПОБІГТИ ІНФІКУВАННЮ?

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) передається від людини, яка його має, лише з певними рідинами організму

Йдеться про кров, сперму, виділення зі статевих органів та кишки. 

ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ ГРВІ ТА COVID-19 ЗАЛИШАЄТЬСЯ ОДНИМ ІЗ ЕФЕКТИВНИХ МЕТОДІВ ПІДСИЛИТИ ІМУНІТЕТ ТА ЗАПОБІГТИ УСКЛАДНЕННЯМ ПІД ЧАС ХВОРОБИ

Заступниця головного державного санітарного лікаря в Сумській області Галина ЗАЙЦЕВА під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Сумській ОВА поінформувала про ситуацію із захворюваністю на ГРВІ та СOVID-19 на Сумщині

З настанням холодів на Сумщині активізувались гострі респіраторні інфекції, в тому числі і COVID-19, тому важливо пам’ятати про захист себе та оточуючих. Пів року тому Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла рішення не вважати COVID-19 як надзвичайну ситуацію в сфері громадського здоров’я, але слід пам’ятати, що він агресивний та має летальні випадки.

СПІЛКУВАННЯ З ВЕТЕРАНАМИ: ПОРАДИ ДЛЯ КОРЕКТНОЇ КОМУНІКАЦІЇ

У «Довіднику безбарєрності» зібрано універсальні поради, як комунікувати з людьми, що мають досвід війни

З ветеранами і ветеранками потрібно спілкуватися так само, як з іншими людьми, не варто робити з них «особливих людських істот», з якими треба комунікувати якось особливо. Як і в будь-якої іншої людини краще запитати «як справи?» або «як день?», без фраз на кшталт «тримайся» і «все буде добре».