Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

КОМПЕНСАЦІЯ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ, ЯКІ НАДАЮТЬ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ З ДОГЛЯДУ БЕЗ ЗДІЙСНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПРОФЕСІЙНІЙ ОСНОВІ

6 жовтня 2021 року за №1040 Урядом прийнято постанову  «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

 

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

  • § громадянами похилого віку;
  • § особами з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
    • § дітьми з інвалідністю;
    • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

При цьому компенсацію можна отримати лише в тому випадку, якщо особа, за якою доглядають, не отримує виплати на догляд самостійно — тобто у кожному випадку буде необхідно обирати, хто саме буде отримувати гроші.

Крім того, є декілька НЕ, яким мають відповідати люди, що можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

  • § Не бути ФОП
  • § Не працювати
  • § Не стояти на обліку в центрі зайнятості.

Повідомляємо, що перехідний період діє до 31 грудня 2022 р. для осіб, які отримують щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. № 832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”.

Протягом цього періоду особи, які зараз отримують виплати згідно цієї постанови, повинні оформити компенсаційні виплати або як такі, що надають послуги на непрофесійній основі (згідно постанови № 859 від 23.09.2020), або пройти навчання та оформити виплати згідно нової постанови № 1040 від 06.10.2021.

З 1 січня 2023 року особи зможуть претендувати на призначення компенсації відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, або Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, затвердженого  постановою КМУ від 06.10.2021 № 1040.