Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАПЕРЕДОДНІ ЗАТВЕРДЖЕННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ-2020 З’ЯСОВУЄМО, ЯКІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ФІНАНСУВАТИМУТЬСЯ З НСЗУ, А ЯКІ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ

Тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК зустрілася з директором Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Вікторією МІЛЮТІНОЮ. Під час зустрічі вони обговорили зміни, які чекають на медичні заклади та пацієнтів у 2020 році

Вікторія Мілютіна поінформувала Ірину Купрейчик, а також заступника голови обласної ради Тетяну ГОЛОВКО та т.в.о. начальника обласного управління охорони здоров’я Надію ЛИСЕНКО про те, що контрактування з НСЗУ на 2020 рік для закладів первинки та аптечних закладів розпочнеться з другої половини грудня 2019 року. Для закладів спеціалізованої допомоги – з 3 лютого 2020 року.

«З 2020 року нові правила чекають і пацієнтів, і медзаклади. Наш департамент сприятиме аби всі заклади Північного регіону автономізувались, комп'ютеризувались, підключились до  електронної системи охорони здоров'я, мали можливість укласти договір з НСЗУ та отримувати кошти за надані пацієнтам послуги, – зазначила Вікторія Малютіна. – У регіоні планую налагодити обмін досвідом. Ми зможемо ділитися найкращими практиками. Сумська область – четверта в країні за відсотком пацієнтів, що подали декларацію про обслуговування на первинній ланці – 79,4% від приписного  населення. До речі, саме Сумська область – лідер з виплат за програмою реімбурсації вартості лікарських засобів серед аптек-ФОПів – 3,4 млн грн».

Напередодні затвердження місцевих бюджетів на наступний рік вона розповіла посадовцям, які медичні послуги фінансуватимуться з НСЗУ, а які за іншими програмами МОЗу чи з місцевих бюджетів. Зокрема, обговорювалися питання фінансування обласного Будинку дитини, санаторних закладів тощо.

Вікторія Мілютіна повідомила, зокрема, що, наприклад, Будинок дитини можна фінансувати, укладаючи договори із громадами, які мають виділяти кошти на утримання своїх дітей в цьому закладі.

Також на зустрічі йшлося про необхідність побудови на Сумщині нового сучасного онкологічного центру та можливі варіанти фінансування цього будівництва.

Довідково. Північний міжрегіональний департамент НСЗУ курує роботу аптечних і медичних установ, які вже уклали і ще укладуть договори з НСЗУ в Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Завдання департаменту: контроль і допомога медичним і аптечним установам в укладанні договорів з НСЗУ; інформування лікарів і пацієнтів; моніторинг послуг.