Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДСЬОГОДНІ ЖИТЕЛІ СУМЩИНИ МОЖУТЬ ПЕРЕВІРИТИ ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ НА СВОЇЙ ВИБОРЧІЙ ДІЛЬНИЦІ

  Дільничні виборчі комісії отримали попередні списки виборців, з якими можна ознайомитися за місцем свого голосування.
Про це у ході брифінгу повідомила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації Ірина БІЛАН.
«15 жовтня – відведений законодавством термін для отримання іменного запрошення на позачергові парламентські вибори. Якщо до цієї дати воно так і не надійшло (чи містить неточності), то виборцям необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців або ж до дільничної виборчої комісії», – зауважила Ірина Білан.

Вона звернулася до членів ДВК з проханням своєчасно вручити запрошення виборцям.
За її словами, у жителів області залишається всього п’ять днів для уточнення своїх даних у списках, так як звернення приймаються до 20 жовтня (включно).
«Зміни до списку виборців у день голосування вносяться лише на підставі рішення суду. При цьому, позовна заява подається до адміністративного суду без сплати судового збору не пізніше як за 2 дні до голосування (до 23 жовтня)», – додала посадовець.
Нині до попередніх списків включено 917 тисяч 184 виборці Сумщини.
Ірина Білан запевнила в регулярності та оперативності оновлення даних Державного реєстру виборців на підставі офіційно поданих відомостей. Так, після проведення останніх президентських виборів до Реєстру включено 4549 громадян, внесено зміни до персональних даних 41150 виборців, виключено – 7233 особи.
Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації повідомила, що постановою Центральної виборчої комісії від 7 жовтня спрощено процедуру розгляду заяв переселенців про тимчасову зміну місця голосування. «Таким виборцям не потрібно подавати документи, що підтверджували б їх перебування в області на момент голосування. Достатньо звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців до 20 жовтня та пред’явити паспорт з відміткою про постійне місце реєстрації в Криму, Донецькій або Луганській областях. Наразі 156 виборців в області вже подали такі заяви», – проінформувала Ірина Білан.
Військовослужбовці Сумщини, які нині перебувають в зоні АТО, також мають право не пізніше 20 жовтня звернутися із відповідною заявою до найближчого відділу ведення Державного реєстру виборців. Координати та телефони керівників відділів надані командирам військових формувань.
При цьому Ірина Білан нагадала, що всі, хто прагне реалізувати своє виборче право не за місцем своєї постійної реєстрації, отримають 26 жовтня лише один бюлетень для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Віддати голос за кандидата в одномандатному виборчому окрузі вони не зможуть. 
Не оминула увагою начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців облдержадміністрації і питання забезпечення волевиявлення громадян, які не здатні дістатися до виборчої дільниці за станом здоров’я.
«В попередніх списках 30800 виборців, які постійно нездатні самостійно пересуватися. Всі вони мають отримати іменні запрошення з відміткою про можливість голосування вдома», – сказала Ірина Білан.
Інші виборці, які за віком, станом здоров’я не зможуть самостійно прибути на дільницю для голосування мають змогу до 20 години 24 жовтня подати до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написану заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування (до заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я).
Посадовець зауважила, що підготовка до волевиявлення на Сумщині відбувається відповідно до визначених законодавством термінів та процедур. В області сформовано 6 окружних виборчих комісій з центрами в містах: Суми, Білопілля, Глухів, Шостка, Ромни і Охтирка. Крім того, на території Сумської області утворено 1005 виборчих дільниць, зокрема, 962 звичайні та 43 – спеціальні. Інформація про дільниці розміщена на сайті Центральної виборчої комісії.