Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ МАЮТЬ ВІДСТЕЖУВАТИ СИТУАЦІЮ З ГРАЛЬНИМ БІЗНЕСОМ, АБИ НЕ ДОПУСТИТИ ЙОГО ПЕРЕХІД В ОНЛАЙН

11 січня на нараді з регіонами щодо боротьби з тіньовими ринками Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що 2020-й стане роком детінізації української економіки

29 вересня уряд схвалив проєкт закону про легалізацію грального бізнесу в Україні. Ним передбачалося, що азартні ігри будуть проводитися виключно на території готелів, на ігровому обладнанні з використанням програмного забезпечення, яке відповідає міжнародним стандартам. 

Далі було зареєстровано ще сім альтернативних законопроектів. Відтак в профільному комітеті парламенту вирішили підготувати доопрацьований законопроєкт, який врахував усі зауваження; він отримав номер 2285-д.

«В Україні працює лише три оператори державних лотерей. Однак це не заважає десяткам сотень закладів по всій країні здійснювати гральну діяльність, заборонену законом, прикриваючись лотереями. Як це працює? Ці заклади укладають з операторами держлотерей договори на розповсюдження. Прикриваються цими договорами, однак на території закладу встановлюють «гральні автомати», які заборонені законом.  Ми ці схеми припиняємо», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

 Проте, оскільки депутати до початку 2020 року провалили законопроєкт, Кабмін віддав доручення за день припинити ліцензії розповсюджувачів лотерей, під якими працювали зали з ігровими автоматами. Вже протягом першої доби МВС прозвітував про закриття майже 5 300 гральних закладів. Ще про закриття 43 таких закладів повідомила Служба безпеки України.

Обласні держадміністрації та Національна поліція мають відстежувати ситуацію з гральним бізнесом, аби не допустити його перехід в онлайн.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, таке доручення він надав 11 січня у ході наради з регіонами щодо боротьби з тіньовими ринками.

На підставі вищезгаданого доручення уряду, з метою захисту національних інтересів України - життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, реалізація яких забезпечує державний суверенітет України, її прогресивний демократичний розвиток при Сумській обласній державній адміністрації створено міжвідомчу робочу групу з питань виявлення та припинення нелегальної діяльності об’єктів грального бізнесу на території Сумської області.

При виявленні вищевказаних об’єктів  необхідно негайно повідомити чергову частину Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) Головного управління Національної поліції в Сумській області чи Охтирську районну державну адміністрацію за телефоном/факсом: 05446 2-21-50 (цілодобово) або на електронну поштову скриньку oht.rda-1prm@sm.gov.ua

Інформація, що надійде, буде ретельно перевірена.