Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НАГАДУВАННЯ СУБ’ЄКТАМ ДЕКЛАРУВАННЯ ЩОДО ПОДАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДЕКЛАРАЦІЙ

31 січня 2024 року завершилась кампанія декларування за 2021 та 2022 звітні періоди. Вона була особливою, оскільки декларанту одночасно необхідно було подати дві, три або чотири декларації, а їх кількість та вид визначається в кожному випадку індивідуально. З 01 січня до 31 березня 2024 включно державні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період відповідно до вимог антикорупційного законодавства

 Щоб спростити процес подання декларацій, рекомендуємо:

 

• скористатися спеціальною функцією «Дані для декларації» у Реєстрі декларацій. Вона дозволить заповнити окремі поля на підставі інформації з офіційних реєстрів та баз даних. Це суттєво пришвидшить процес та допоможе уникнути помилок під час декларування.

• ознайомитися з роз’ясненнями у Базі знань НАЗК або у форматі посібника щодо особливостей декларування. Також радимо прочитати статтю про найпоширеніші порушення, яких допускаються декларанти при заповненні декларацій, та ознайомитись з відеоінструкціями із заповнення декларацій. Ці матеріали допоможуть правильно внести всі необхідні дані.

Якщо вже після подачі декларації ви виявили в ній помилки, то маєте можливість їх виправити. Цим правом можливо скористатись лише один раз впродовж 30 днів після подачі декларації.

Зазначаємо, що за несвоєчасне подання декларацій без поважних причин передбачено адміністративну відповідальність (ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення), а за умисне неподання декларації передбачено кримінальну відповідальність (ст.366-3 Кримінального кодексу України).

Отримати додаткову консультацію можна звернувшись до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції за місцем вашої роботи, а також отримати консультації співробітників контакт-центру НАЗК, звернувшись за телефоном   +38 (044) 200 06 94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Подавайте свої декларації вчасно та без помилок.