Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДОПОМОГА ДОБРИВАМИ ВІД USAID АГРО ДЛЯ АГРАРІЇВ ІЗ ЗОНИ МОЖЛИВИХ БОЙОВИХ ДІЙ!

До уваги аграріїв із зони можливих бойових дій в Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, які не підпадають під умови отримання добрив в системі ДАР за оголошеною раніше програмою підтримки мінеральними добривами від USAID АГРО

Для агровиробників із статусом земель «Знаходяться на територіях, де можливі бойові дії» створена додаткова програма від USAID АГРО.

УРЯД РОЗШИРИВ НАПРЯМИ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції»

Цей Порядок був затверджений у 2022 році постановою  від 16 серпня 2022 р. № 918 .  Прийняті зміни розширюють напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, та збільшують суми виплат.

 

УРЯД ЦЬОГОРІЧ ПРИДІЛИВ МАКСИМАЛЬНУ УВАГУ ПРОГРАМАМ ФІНАНСУВАННЯ АГРОПІДПРИЄМЦІВ

Українські аграрії вже третій рік поспіль працюють в умовах війни і попри складнощі продовжують підтримувати національну і світову продовольчу безпеку. Цього року Уряд розширив перелік програм для підтримки аграріїв

У 2024 році є такі програми з підтримки сільськогосподарських виробників:

  • «Доступні кредити 5-7-9». Агровиробники можуть отримати кредит до 90 млн грн, а підприємства з переробки – до 150 млн грн.

ВІДДІЛ ФІНАНСІВ, ЕКОНОМІЧНОГО ТА АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ОХТИРСЬКОЇ РДА ІНФОРМУЄ

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Міністерство аграрної політики та продовольства України у проекті Державного бюджету на 2024 рік передбачело наступні напрями видатків для підтримки аграріїв:

-  Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників (підтримка використання меліорованих земель, підтримка ФГ (ЄСВ))  – 205 млн. грн;

-  Надання грантів для створення або розвитку бізнесу – 1370 млн. грн;

-  Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 млрд. грн.