Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРЕДСТАВНИКИ БІЗНЕСУ СУМЩИНИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ МАЙЖЕ 19 МЛН ГРН КОМПЕНСАЦІЇ ВІД ДЕРЖАВИ

Сумщина продовжує утримувати лідерство в Україні з виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто під час діяльності сплачували єдиний соціальний внесок

Про це, до речі, також відзначив голова Сумської облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО під час перебування з робочою поїздкою у Сумській області Міністра Кабінету Міністрів України Олега НЕМЧІНОВА.

За словами директора Сумського обласного центру зайнятості Володимира ПІДЛІСНОГО, висока оцінка зобов’язує подвоїти зусилля, аби повністю та у найкоротші терміни задовольнити потреби кожного ФОПівця.

За інформацією посадовця, на сьогодні майже чотири тисячі ФОПівців нашої області подали документи на отримання компенсації. Кожен з них отримає 5-6 тисяч гривень державної допомоги.

«Ажіотаж потроху спадає. Центри зайнятості своєчасно переорієнтували свою роботу. Тепер на прийомі документів від ФОПівців, які претендують на виплату допомоги з часткового безробіття на період карантину та не мають найманих працівників, працює втричі-вчетверо більше наших спеціалістів, ніж завжди. Запровадили гнучкий графік їх роботи. Взяти, приміром, місто Суми. Аналіз показує, що більшість ФОПівців працює на центральному ринку. Тож, зрозуміло, основний наплив ФОПівців припадає на другу половину дня. Відтак, саме після обідньої перерви посилюємо кількісний склад фахівців, які приймають документи від ФОПів, – говорить Володимир Підлісний. – У цьому плані тісно співпрацюємо з ринками області, зокрема, спільно зі спеціалістами облспоживспілки оперативно доносимо необхідну інформацію до ФОПівців, які, здебільшого, працюють саме на ринках. Крім міста Суми, найбільше до центрів зайнятості звертаються ФОПівці Шостки, Ромен, Охтирки, Конотопа, Лебедина, Недригайлова, Кролевця, Путивля тощо».

За інформацією обласного центру зайнятості, кількість роботодавців малого та середнього бізнесу Сумської області, які у штатному розкладі мають найманих працівників, та ФОПів, котрі не використовують найману працю, та які звертаються до центрів зайнятості з пакетами документів для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, невпинно зростає. На сьогодні здано майже 5400 таких пакетів документів. Представники бізнесу вже отримали майже 19 млн грн компенсації.