Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

УВАГА: ДОСТУПНІ КРЕДИТИ 5-7-9%

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 283 «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва» Урядову програму «Доступні кредити 5-7-9%» доповнено пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу: збільшено коло суб’єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%» можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень (було – до 50 мільйонів гривень);

збільшено максимальну суму кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень;

розширено перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості без права передачі її третім особам; придбання об’єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією суб’єктом підприємництва інвестиційного проекту; поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів;

зменшено розмір компенсаційної процентної ставки до 3% для суб’єктів господарювання, кредитні кошти яким надаються на інвестиційні цілі, пов’язані із провадженням ними господарської діяльності з запобігання виникненню та поширенню, локалізації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків.

Також доопрацьовано умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро- та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів. Зокрема, йдеться про провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, медичних виробів та обладнання; фінансування обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.

Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів в рамках антикризових заходів до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни. Також держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.

         Заявку на одержання кредитів підприємці можуть подати он-лайн за посиланнями:

https://ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/5_7_9_cred

https://pravatbank.ua/business/5-7-9

https://www.oschadbank.ua/ua/579

https://www.eximb.com/ua/business/klientam-msb/msb-kredyty/derzhavna-programa-dostupni-kredyty-5-7-9